неділю, 20 вересня 2015 р.

Дивовижні і в той же час красиві бібліотеки світу

 

А чи давно ви ходили в бібліотеку? - Напевно багато хто з вас відвідують бібліотеки під час сесій або коли попросту вам це необхідно по роботі. На даній сторінці вашій увазі  представлені дивовижні і в той же час красиві бібліотеки світу і хоча їх не так вже й мало, ви побачите самі дивні бібліотеки, розташованих у різних куточках землі. У такі читальні зали можна ходити навіть не заради того щоб взяти почитати яку-небудь книгу, а просто помилуватися на красу панує в них.
                                                            Подорожуйте разом з нами!
 Александрійська бібліотека – була однією з найбільших бібліотек античного світу. Війни і пожежі стали причиною того, що ці найбагатші зібрання папірусних сувоїв, які містили величезну скарбницю знань, загинули. Упродовж тисячоліть Александрійська бібліотека залишалася лише міфом, легендою, ні знайти, ні відродити яку вже було неможливо. Проте, все змінилося на початку 21 століття - саме тоді в Александрії розчинила свої двері бібліотека, покликана стати гідною спадкоємицею легендарної «Бібліотеки Александрину».
Нова Александрійська бібліотека побудована на тому ж місці, де колись стояла її знаменита попередниця у формі кола, що символізує нескінченність. Будівля складається з 7 поверхів: (3 поверхи згори і 4 - під землею). Немов сонце, що встає з моря, величезний комплекс бібліотеки підводиться з басейну прісної води над землею.
Архітектори в розробленій нимі споруді, мабуть, передбачили все, що може бути корисним і потрібним бібліотеці.
Сховище Александрійської бібліотеки здатне вміщувати близько 8 млн книг. Головний читальний зал розмістився на 11 каскадних рівнях на площі в 70 тис. кв. метрів прямо під скляним дахом будівлі, символізуючим сонячний годинник. У комплексі передбачені спеціалізовані бібліотеки для сліпих, дітей і підлітків, є свій власний планетарій, конференц-зал, декілька музеїв і галерей мистецтв і навіть веб-дзеркало Архіву Інтернету - точна копія величезного сховища безлічі Інтернет-ресурсів, аудіо-, відео- і графічних матеріалів.
Метою створення нової «Бібліотеки Александрину» стало бажання відродити у єгиптян інтерес до читання та вченості, що були властиві античним ученим, знову зробити Александрію, як і в давнину, одним з головних культурних центрів Середземномор'я.
Бібліотечний курорт (Таїланд)    Деякі люди навіть на відпочинку не можуть розлучитися з книгами. Ось для них і створений готель з назвою The Library Resort, відкритий нещодавно в Таїланді. Головна його родзинка - чудова бібліотека, побудована одразу біля басейну.. Власники готелю впевнені: книги розслаблюють не гірше ніж алкоголь. 
Бібліотека дозволяє також брати аудіо і відео як для перегляду і залі, так і у власному номері. Без Інтернету також не обійшлося. Як бачимо, начебто звичайна бібліотека із мережою Інтернет, залами і книгами, але вона розташована в одному з найкращих місць Тайланду - посеред лісу на острові Самуі, що робить її дуже популярною серед великої кількості людей з усього світу. 
Книжкова полиця (США)
 
Будівлю, що знаходиться в Канзас-Сіті (США Міссурі) не сплутаєш ні з чим. Це центральна публічна бібліотека (Kansas city public library), що стала справжньою окрасою міста і своєрідним архітектурним шедевром, відомим під назвою Книжкова полиця. Фасад будівлі створений у вигляді 22-х 8-ми метрових книжкових
корінців, що розмістилися на постаменті. В проекті реконструкції бібліотеки брали участь всі бажаючі жителі міста, яким запропонували підібрати найвідоміші літературні твори, що були б відображені на фасаді споруди. Серед безлічі назв - книги, що розповідають про історію і культуру Канзас-Сіті, твори світових класиків - Шекспіра, Толкієна, Діккенса, Лао-цзи та ін. Унікальний проект займає цілий квартал міста.
Бібліотека Гейзеля (м. Сан Дієго) це головна бібліотека Каліфорнійського університету. Вона побудована в сімдесяті роки минулого століття і включена в список найкрасивіших бібліотек світу.
Після завершення будівництва ця незвичайна будівля стала символом учбового закладу, її зображення навіть присутнє на його емблемі.
Дивна форма будівлі, що нагадує розкидисте дерево, стала причиною безлічі легенд і чуток. Так, наприклад, говорять про те, що при проектуванні будівлі, архітектори не врахували кількості книг, що в ній зберігатиметься, а тому третій поверх сьогодні не використовується. Допомагає легенді і той факт, що у будівлі офіційно немає 3-го поверху - нумерація йде від 1-го до 2-го поверху, а потім відразу слідують поверхи від 4-го до 8-го. Насправді, третій поверх спочатку відводили для холу і запасного евакуаційного виходу, а не для книжкових залів.
Довгі роки бібліотека називалася просто Центральною бібліотекою, проте в 1995 р., після реконструкції, отримала ім'я Бібліотеки Гейзеля на честь Теодора Гейзеля, більш відомого, як популярний дитячий письменник Доктор С’юз, який упродовж багатьох років сприяв формуванню і розвитку бібліотечного фонду.
Сьогодні бібліотека приваблює не лише своїм зовнішнім виглядом і легендами, але й дуже оригінальним фасадом першого поверху - його прикрасила кольорова інсталяція художника-концептуаліста Джона Балдессарі під назвою «Читай, пиши, думай, мрій», тим самим натякаючи на колосальне значення науки і освіти у наш час.
Бібліотека у вигляді величезних валунів (Колумбія)
Колишня світова столиця наркобізнесу, місто Медельїн, сьогодні докладає чимало зусиль, щоб повернути собі репутацію «Міста вічної весни», як колись давно його називали. Міська публічна бібліотека - яскраве свідоцтво тих перетворень, які вже сьогодні прийшли сюди. Розкішна будівля - одна з головних визначних пам'яток міста і туристична Мекка - розташована на скелі. Бібліотека Парк Іспанія, створена архітектором Джанкарло Маззанті, - унікальний об'єкт, що на вигляд більше нагадує інопланетну споруду, покинуте місто древньої цивілізації або знаменитий Стоунхендж, ніж класичне сховище знань. Будівництво комплексу загальною площею 4 тис. кв. м велося більше двох років. Для втілення грандіозного задуму міській владі довелося знести півтори сотні житлових будинків, а їх мешканцям надати нову житлову площу. Важка кам'яна конструкція є продовженням скель, що потопають в зелені. За основу проекту архітектор узяв три багатогранники неправильної форми – «куби». Завдяки нестандартному розташуванню вікон, проникаюче всередину будівель світло, створює відчуття додаткового об'єму в інтер'єрі. Натуральний камінь і скошені грані «кубів» дуже ефектно гармонують з ландшафтом. У трьох корпусах, сполучених на рівні землі платформою, знаходяться власне бібліотека, аудиторії, комп'ютерні класи, культурний і комунікаційний центри. На відкритті бібліотеки в 2007 році був присутнім не лише президент Колумбії, але й іспанська королівська пара, що допомагала фінансувати будівництво. А дістатися до Biblioteca Parque España можна дуже незвичайним способом - за допомогою канатної дороги. 
Бібліотека з пивних ящиків (Німеччина)
У німецькому Магдебурзі з ініціативи городян з'явилася незвичайна бібліотека: спочатку її спорудили з пивних ящиків, а пізніше за підтримки влади побудували справжню будівлю. Проект Lesezeichen Salbke - це історія про те, як громада  міста допомогла створити втрачений культурний центр.
Open Air Library (Бібліотека просто неба) - це соціальна скульптура нового часу. Почалося все з того, що в 2005 р. в покинутому районному центрі Salbke виникла імпровізована бібліотека, у рамках відкритого воркшопа «Trial City» («Місто на пробу»), що проводила команда архітекторів. Щоб перевірити доцільність проекту відкритої бібліотеки, вирішено було побудувати пробну модель на основі майбутнього дизайну в реальному масштабі. Бібліотеку спорудили за підтримки цивільних асоціацій Salbke з 1000 пивних ящиків, які надала проекту місцева компанія - виробник напої. Виглядала бібліотека украй нестандартно і, можливо, саме завдяки своїй непересічності вона відразу стала центром тяжіння для жителів району, а згодом і усього міста.
Відразу після будівництва місце стало заповнюватися книгами - з 2005 р. зібрано більше 20 000 книг.
До 2009 р. архітектурне бюро KARO* Architekten представило нову, грунтовнішу версію відкритої бібліотеки, з ретро-футуристичним дизайном.
У відкритій бібліотеці знято багато обмежень: вона працює у будь-який час доби, в ній не потрібно оформляти членство, і навіть не обов'язково повертати книги. Проте, вона використовується за призначенням і постійно поповнюється. Жителі називають її «Бібліотекою довіри».
Проект перетворився на значний культурний центр міста, де регулярно проводяться читання, літературні вечори, концерти, театральні вистави та інші культурні події. 
Чорний діамант (Данія)
Якщо в словосполученні якогось об'єкту присутнє слово «королівський»  це завжди асоціюється із золотим блиском, палацовими елементами, традиціями...
Нова будівля Королівської бібліотеки Данії вражає уяву: побудувати ультрасучасну будівлю і при цьому зберегти камерність в атмосфері - це мистецтво!
Королівська бібліотека (дат. Det Kongelige Bibliotek) - національна бібліотека Данії (м. Копенгаген). Вона являється однією з найбільших бібліотек в Скандинавії. Усі твори, що друкувалися в Данії з 17 ст., зберігаються у фондах бібліотеки.
Бібліотека заснована близько 1648 р. королем Фредеріком III на базі великої колекції європейських творів. Публічний доступ був відкритий у 1793 р. У 1989 р. фонди бібліотеки були об'єднані з фондами бібліотеки Копенгагенського університету, а в 2005 р. -  з фондами Датської національної бібліотеки природознавства і медицини. З 1 січня 2006 р. офіційно називається Королівська бібліотека, Національна бібліотека і бібліотека Копенгагенського університету.
Бібліотеці належать чотири будівлі: три будівлі Копенгагенського університету і головна будівля на о. Слотсхольмен. Стара будівля на острові була побудована в 1906 р. Вона є копією капели в резиденції Карла Великого (м. Ахен) івиглядає так, як і личить усім старовинним будовам: масивна, красива, схожа чи то на палац, чи то на замок, з чудовим двобаштовим парадним входом і дивовижним маленьким парком навкруги.
А ось нова будівля, зведена в 1999 р., не вписується в архітектуру древнього Копенгагена жодним чином: вона має неправильну форму зі стінами, нахиленими в різні боки (форма ромба). Побудована зі скла та чорного мармуру, який добували в Зімбабве, а потім вирізували і полірували в Італії. Площа облицювання - 2500 кв. м, кожен камінь важить 75 кг. За свій зовнішній вигляд ця архітектурна перлина отримала гідну назву «Чорний діамант». Black Diamond відокремлений від старої будівлі, але сполучений з нею за допомогою повітряних мостів.
6 читальних залів, декілька електронних каталогів, колекції фільмів, книжковий магазин, концертний зал на 600 місць, актовий зал, арт-галерея, виставкові зали, конференц-зали, ресторан... - усе це входить до складу Королівської бібліотеки сьогодні.
Ось така гармонія фундаментального змісту і сучасної архітектури в одній будівлі.
А ще бібліотека сумно відома фактом найбільшого пограбування, яке сталося між 1968 і 1978 роками. Невідомі вкрали приблизно 3200 історичних книг вартістю близько 50 млн. доларів США. Крадіжка була виявлена тільки в 1975 р. У 1998-2002 роках на різних аукціонах були продані вкрадені екземпляри на суму бл. 2 млн. доларів. У вересні 2003 р. вдалося вислідити викрадача по лоту, виставленому на аукціоні Крісті в Лондоні. Ним виявився службовець бібліотеки Ф. Меллер-Крістенсен, який помер незадовго до аукціону. Торгівлю краденими книгами після його смерті продовжували члени сім'ї. При обшуку в їх будинку було виявлено 1500 викрадених екземплярів. У 2004-2005 роках вони були засуджені до ув'язнення на терміни від 18 місяців до 3 років. 
Міська бібліотека Штутгарта (Німеччина)
У Штутгарті офіційно відкрився новітній сучасний медіацентр - бібліотека Штутгарт-Сіті. Ця дивовижна біла будівля не залишить байдужим жодного відвідувача. Центральне сховище бібліотеки являє собою монолітний куб з двома підземними та дев'ятьма надземними поверхами. Зовні будівля схожа на двоколірний Кубик Рубік, а всередині вражає простотою організації простору. Інтер'єр – яскравий, без прямого сонячного освітлення, переважають теплі пастельні кольори. Центральна частина  є відкритою, а по колу розміщені сходи. Книги зберігаються уздовж стін на кожному поверсі. Дизайн продуманий таким чином, що увагу на себе привертають виключно книги і відвідувачі, тоді як інші частини конструкції просто-напросто непримітні. У центрі споруди знаходиться великий зал кубічної форми висотою в 4 поверхи. Навколо нього - зали бібліотеки. Кожен поверх присвячений певній темі: музика, світ, діти і т. д.
У середині бібліотеки відчуваєш - ніби ти  потрапив на полотно художника-модерніста
Бібліотека Штутгарта була побудована в 2011 р. за проектом корейського архітектора Eun Young Yi. 
Білоруська Національна бібліотека (Республіка Білорусь)  
Незвичайну будівлю отримала Національна бібліотека Республіки Білорусь в 2006 році. Причому, вона настільки незвичайна, що потрапила відразу в два списки видатних споруд світової архітектури.
Незвичність будівлі полягає в її оригінальній формі – ромбокубооктаедр (тривимірна фігура з 18 квадратів і 18 трикутників) більше 70 метрів заввишки. Незвичайна підсвітка будівлі - велетенський багатоколірний екран, включається щодня із заходом сонця і працює до півночі. Малюнок і візерунки на нім постійно змінюються.  
Нескінченна бібліотека (Швеція) 
Проект Стокгольмської громадської бібліотеки був розроблений шведським архітектором Гуннаром Аспландом. Будівництво почалося в 1924 р., а завершилося в 1928. Фактично, це була перша шведська публічна бібліотека, яка застосувала принцип відкритих полиць.
Архітектор Ч. Олив’є (Olivier Charles) створив свій проект Стокгольмської громадської бібліотеки. Він передбачає створення у бібліотеці величезної «нескінченної» стіни з книг.
Архітектор спробував поєднати у своєму проекті архітектуру і сучасне цифрове мистецтво. І це йому цілком вдалося!
Головна особливість цієї бібліотеки майбутнього - величезна, у багато поверхів заввишки і в сотні метрів шириною стіна, що складається з книг. Уздовж цієї стіни йдуть галереї, що сполучаються сходами. І кожен відвідувач цієї бібліотеки може прогулятися уздовж  цієї розумної краси, знаходячи книги до душі. Для того, щоб стіна книг здавалася ще переконливішою, з обох її сторін будуть знаходитися величезні дзеркала, які збільшать перспективу до безкінечності.
Проект отримав одну з премій на конкурсі EXPOSÉ 7 Master Award. Отже, є надія, що ця бібліотека буде незабаром побудована.  
Центральна бібліотека в Ніцці (Франція)
Якщо деякі бібліотеки захоплюють своєю архітектурою та дизайном, то будівля Центральної бібліотеки в Ніцці вражає своєю оригінальністю. Ця споруда, мабуть, проектувалася, з метою залучення якнайширшого кола читачів в бібліотеку. Скульптура під назвою «La Tete au Carre», що буквально означає «Мислення в коробці»,  дійсно схожа на велику голову, засунуту в коробку. Але аж ніяк -  на храм знань.
Авторство абстрактної скульптури належить художникові і дизайнерові Саші Сосно, який працював над проектом разом з архітекторами Івом Баярдом і Френсісом Чапуісом. Монументальна споруда була побудована в 2001 році. Висота будівлі - 26 метрів. Всередині голови - три поверхи бібліотеки. 
Бібліотека в метро (США, Румунія)
Багато мешканців найбільших мегаполісів Землі щодня проводять величезну кількість часу під землею, в метро. А один з кращих способів корисно провести час - це читання. Ось для таких підземних книголюбів в Нью- Йоркському метро на станції 50th street і існує бібліотека, в якій можна знайти книгу для читання по дорозі на роботу і додому.
Таку ж бібліотеку на радість любителям читання в метро було відкрито в столиці Румунії Бухаресті на станції метро Площа перемоги(Victoriei station). Стіни станції перетворили на книжкові стелажі, розмістивши на обкладинці кожної з книг QR- код. На мобільні телефони або планшети можна безкоштовно скачати уривки з 49 книг для читання і 10 книг для прослуховування. Вибираєш книгу з картинок на стіні, скануєш QR- код і читаєш на телефоні. Послуга доступна для всіх пасажирів метро. 
Британська Бібліотека   
Британська Бібліотека була створена в 1973 році завдяки Британському закону про Бібліотеки 1972 р. До цього Національна бібліотека була частиною Британського Музею.
Це - найбільша громадська будівля, побудована у Великобританії в 20-му столітті.
З 1997 р. головна колекція бібліотеки розміщена в єдиній новій будівлі на Дороге Юстон поряд із залізничною станцією Сент-Панкрас. Нова бібліотека була розроблена архітектором Коліном Ст. Джоном Вільсоном.
В середині будівлі знаходиться чотириповерхова скляна башта, що містить Бібліотеку Короля, з 65 000 друкарських томів разом з іншими брошурами, рукописами, і картами, зібраними Королем Джорджем III між 1763 і 1820 роками. З 2000 р. керівником Британської Бібліотеки стала Ліні Брайндлі. На сьогоднішній час бібліотека має три відділення:
1. Британська бібліотека, корпус на Сент-Панкрас (знаходяться основні книжкові фонди).
2. Газетна бібліотека в Лондоні (абонує 50 000 газет і журналів з усього світу).
3. Британська бібліотека в Бостон Спа (філія бібліотечного обслуговування, що займається абонементом та обробляє замовлення читачів з інших міст Великої Британії і з-за кордону).
Загалом фонд бібліотеки налічує 150 млн. одиниць зберігання, з них 14 млн. книжок, 12 500 інкунабул (одна з найбільших збірок у світі), 920 000 назв журналів і газет, 58 млн. патентів, 3 млн. звукозаписів.
Найцінніші колекції бібліотеки: середньоазіатська колекція Штайна; «Діамантова сутра» - найдавніша друкована книга у світі, Ліндісфарнське євангеліє, два примірники «Біблії Гутенберга», дві копії 1215 року «Маґни карти», єдиний у світі рукопис епосу Беовульф, 347 сторінок Синайського кодексу, Планісфера Контаріні - перша друкована карта Нового світу, рукописні партитури Баха, Моцарта, Малера, Бріттена, рукописи Леонардо да Вінчі, рукопис Pastime with Good Company, книга знань про всі королівства.
Бібліотека-мушля (Казахстан)  
Національна бібліотека Казахстану, що будується зараз у столиці цієї держави - Астані, більше схожа на літаючу тарілку або черепашку якогось морського молюска. Вибір форми будівлі не випадковий. Адже в такому варіанті побудови сонце максимально довго і яскраво зможе освітлювати приміщення всередині бібліотеки. Проект бібліотеки задуманий як симбіоз урбаністики з природою. Дизайн парку, який оточуватиме будівлю, є сукупність всіляких дерев, рослин, кольорів, мінералів і гірських порід. Основною метою зведення Національної бібліотеки є створення інтелектуального, багатофункціонального і культурного центру країни, відображаючи становлення і високий рівень розвитку суверенного Казахстану.  
Бібліотека монастиря святого Галла (Швейцарія)  
Бібліотека в монастирі святого Галла є однією з найбільших бенедиктинських споруд Європи. Заснована в далекому VIII сторіччі першим абатом монастиря – святим Отмара. На сьогодні бібліотека налічує понад 160 тисяч книг, 1650 інкунабул, 2100 рукописів VIII-XV століть, у тому числі одне з найбільш відомих епічних творів людства – середньовічний німецький манускрипт «Пісня про Нібелунгів», написаний невідомим автором в XII-XIII сторіччі.
Колекція бібліотеки Санкт-Галленського монастиря на сьогоднішній день визнана одним з найбільш зібрань рукописних манускриптів і друкованих книг в Європі. Головний зал вражає своєю незвичністю і є яскравим прикладом оформлення інтер’єрів у стилі рококо. У 1983 році Санкт-Галленський монастир був занесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, як найбільш досконала і добре збережена бенедиктинська духовна обитель епохи Каролінгів.
Австрійська національна бібліотека  
У бароковій будівлі в палацовому комплексі Хофбург у Відні розмістилася найбільша в Австрії бібліотека, яка зібрала у своїх сховищах більше двох з половиною мільйонів книг, рукописів, першодруків, папірусів, глобусів і географічних карт, унікальні музичні та театральні колекції. В 1920-х роках після проголошення Австрійської республіки бібліотека отримала статус «національна». Сьогодні Австрійська національна бібліотека вважається однією з найбільш відвідуваних пам’яток Відня. Її головний зал – справжній витвір мистецтва, розписаний фресками роботами відомих майстрів і прикрашений скульптурами, внесеними до списку культурної спадщини. Бібліотека регулярно радує гостей унікальними експозиціями, наприклад, виставкою старовинних зображень представників тваринного світу з бібліотечних сховищ.
Державна бібліотека Берліна
 Державна бібліотека в Берліні — найбільша універсальна наукова бібліотека Німеччини, яка є власністю Фонду прусської культурної спадщини.
Бібліотека в Берліні має давню історію свого розвитку і, відповідно, безліч назв. Вона була і Імператорською і Прусською і Королівською. Нова бібліотека, після об'єднання двох бібліотек з Східного і Західного Берліна, розташувалася в будівлі Культурфорума. Сучасний комплекс будівель Культурфорум об'єднав багато культурних пам'яток Берліна, серед яких Берлінська філармонія, два музеї – мистецтва і музичні інструменти, дві картинні галереї, камерний зал та інші. Всі ці заклади, не дивлячись на те, що входять в загальний комплекс, абсолютно незалежні один від одного.
У 1967 році, архітектор Ганс Шарун проектує будівлю Державної бібліотеки у вигляді величезного книжкового корабля, будівництво якого закінчується в 1978 році. Архітектура нової бібліотеки приголомшувала своїми масштабами. Прямокутна споруда (170 метрів довжина, 107 метрів ширина) зайняла майже цілий квартал. До сьогоднішнього часу вона є найбільшою історичною будівлею в берлінському районі Мітте. Ця масштабна будівля відома багатьом по фільму «Піднебіння над Берліном» режисера Віма Вендерса. Інтер'єр нової бібліотеки є оригінальним архітектурним рішенням – тут присутні спіральні сходи, читальні зали з верхнім денним освітленням. Книжковий фонд нової бібліотеки складає більше 5,4 млн., тому приміщення займає 10 поверхів, два з них підземні. В читальному залі налічується понад 910 місць. Тому сьогодні Культурфорум став культурним символом Західного Берліна.    
Бібліотека «Книжкова гора» (Голландія)  
Книги не втрачають своєї цінності, навіть, незважаючи на технічний прогрес. Це підтверджує незвичайне спорудження у нідерландському місті Спейкеніссе. Нещодавно там, відкрився книжковий квартал - бібліотека, що одержала назву «Книжкова гора». Вона так називається тому, що нагадує гору книг, покритих скляною раковиною. Це не просто будівля, а цілий квартал пірамідальної форми з численними книжковими стелажами, на яких розміщені більше 70 тис. книг. «Фішка» бібліотеки полягає в тому, що її будівля абсолютно прозора, щоб зручно було всім - як відвідувачам, оскільки таким чином у читальні зали проникає більше світла, так і перехожим, оскільки вони зможуть з вулиці милуватися красивими холами і великим зібранням книг. Уряд, якому проект обійшовся у 30 млн. євро, вважає, що це допоможе популяризувати читання та збільшити відсоток відвідуваності бібліотек у невеликих голландських містах.   
Бібліотека медуза (Чехія)  
Національна бібліотека Чехії отримає вигляд фіолетової медузи, що буде змінювати свій колір залежно від часу доби. Англійська компанія Future Systems перемогла в конкурсі на проект бібліотеки. У ньому брали участь 355 архітекторів, але саме задум засновника Future Systems Яна Каплицького визнаний найперспективнішим і оригінальним. Проект повністю унікальний, за формою й змістом. Величезні вікна в читальних залах дозволять заощаджувати електрику в денний час, а вмонтовані в дах батареї будуть акумулювати й використовувати сонячну енергію. Крім того, будинок вкриють спеціальними алюмінієвими плитками, які зможуть змінювати свій колір залежно від часу доби.
У бібліотеки загальною площею близько 40 тис. квадратних метрів буде дев'ять рівнів. Нагорі розташуються читальні зали й кафе з панорамним видом на історичну частину міста, на рівні парку для відвідувачів буде працювати вулиця магазинів і бутиків, а під землею розміститься сховище для 10 мільйонів книг – основного бібліотечного фонду. Книжковий фонд, видача книг будуть повністю автоматизовані: щоб знайти потрібну книгу й доставити її читачеві по спеціальній конвеєрній стрічці, системі знадобиться менше п'яти хвилин.   
Національна бібліотека Франції  
 У 1996 році в Парижі з'явилася нова пам'ятка – було урочисто відкрито нову будівлю Національної бібліотеки Франції (Bibliotheque Nationale de France), яка носить ім'я колишнього президента країни Франсуа Міттерана. Це основне бібліотечне сховище. Будівля складається з чотирьох башт-корпусів, що нагадують відкриті книги, які охоплюють парк площею в 12 тис. кв. метрів. Кожна з чотирьох башт має свою назву – башта Часу, башта Законів, башта Чисел і башта Букв і Листів.
Будівництво нового корпусу бібліотеки почалося в 1988 році за ініціативою президента Міттерана. За його задумом вона повинна була стати одній з найбільших бібліотек в світі, яка мала б володіти всіма сучасними засобами передачі і обміну інформації. Мрія Міттерана здійснилася. Фонд бібліотеки щороку збільшується на 130 тис. книг. Вона отримує як мінімум один екземпляр будь-якої книги або газети, яка була опублікована у Франції. А загальна чисельність бібліотечного фонду оцінюється в 30 мільйонів книг та історичних документів.
Бібліотека Дельфтського технічного університету (Вігвам)   
Бібліотека Дельфтського технічного університету побудована в 1997 році. Вона включає в себе великі підземні архіви, читальні зали, видавництво, офіси, стенди з історичними книгами та виставками, приміщення для занять, палітурний відділ та книжковий магазин. Проект цієї незвичайної бібліотеки розробило відоме нідерландське архітектурне бюро Mecanoo. Бібліотека знаходиться за внутрішнім двором університету і є конічною спорудою, що підноситься над горбом. Будівля увінчана сталевим конусом, що надає йому унікальну форму. Протилежна до двору стіна повністю складається зі скла. Вражаючий дах будівлі, покритий газоном слугує як ізолятор: він протидіє надмірним коливанням температури, поглинає дощову воду і залишається при цьому відмінним місцем для відпочинку: влітку для загоряння на сонці, а взимку зелений дах перетворюється на схил для катання на санках. Один із кутів величезною даху-газону підноситься таким чином, неначе аркуш паперу тримають за один кінець. Всередині приголомшує високий підвісний стелаж для книг, в якому розміщені менш коштовні екземпляри. У центральному залі розташовані колони, які є не лише структурними елементами, а й виконують функцію освітлення і опалювання. Враховуючи зелене покриття даху, високоякісні глянцеві фасади і підземні системи опалювання і кондиціонування, будівля відповідає високим стандартам екологічної відповідальності. 
Бібліотека імені Сандро Пенна     
Бібліотека імені Сандро Пенна - це публічна бібліотека, розташована в районі Сан-Систо Перуджія (Умбрія), була названа на честь поета Сандро Пенна. Бібліотека була побудований в 2004 р. і виглядає як тарілка, що літає. При проектуванні будівлі архітектори, поряд з простою геометричною формою, використовували «класичні» засоби конструювання пластики фасадів – це колір і світло. Завдяки виразній формі будівлі, суцільному склу, несподіваному кольоровому рішенню і детально продуманому підсвічуванню, будівля асоціюється з тарілкою, що літає над невеликим італійським містечком Перуджа. Внутрішній простір будівлі бібліотеки також відчувається відвідувачами як «потойбічне» унаслідок того, що пастельний колір стін змішується з рожевим відтінком світла, що випромінюється через скляні стіни. 
Бібліотека Бранденбургського технічного університету     
В 2005 р. швейцарська компанія Herzog&Demeuron здивувала всіх, побудувавши в німецькому місті Котбус незвичайну будівлю бібліотеки для технічного університету Бранденбургського. До речі, в 2006 р. бібліотека отримала премію «Бібліотека року — 2006». Місцеві жителі називають будівлю «замком», оскільки вона нагадує фортецю на горбі. Але архітектори переслідували зовсім іншу мету, коли створювали проект дивовижної бібліотеки-медіацентру, — своєю формою воно нагадує амебу. Як відомо, амеба міняє свою форму, ніколи не повторюється, так і в бібліотеці дев'ять поверхів, які між собою мають відмінності. Фасад виконаний із скла і покритий тисячами букв молочного кольору з різних алфавітів. Колір їх змінюється залежно від точки спостереження і погодних умов. Зовні майже не видно, що відбувається усередині, при цьому з середини відкривається прекрасний вигляд назовні. У будівлі сім верхніх і два підвальні поверхи. Всі відділи бібліотеки в Котбусе – каталожний зал, приміщення для конференцій і телеконференцій, зал для роботи в інтернеті та інші приміщення – максимально зручні і теж не мають чітких кордонів. Особлива заслуга Ж. Херцога і П. де Мерона в тому, що вони розробили інтер'єр різними кольорами. Запропонований розподіл зон за кольором, легко піддається функціональній інтерпретації. Так, наприклад, зона контакту з персоналом пофарбована в один колір, зона зберігання літератури – в інший. У приміщеннях, де читають, на підлозі – м'який ковролін нейтральної кольорової гамми. Приміщення бібліотеки досить незвичайне. Не кожен відразу визначить, де знаходиться фасад, а де задня сторона будівлі. А вся річ у тому, що бібліотека виглядає однаково з усіх боків. Лише зовні: всередині, кожен поверх ексклюзивний.  
Бібліотека Чикагського Університету    
 На кампусі університету Чикаго відкрилася спроектована Хельмутом Яном бібліотека імені Джо і Ріки Мансуето. В ній вражає не лише архітектура читального залу, але і впроваджена автоматизована система пошуку і доставки книг читачеві (ASRS). Нова споруда розмістилася поряд зі старою будівлею бібліотеки, що була побудована в 1970 р. недалеко від знаменитої скульптури Генрі Мура «Ядерна енергія» (1967), яка була створена на честь першої в історії ядерної реакції. Архітекторові потрібно було зробити будівлю прозорою і скромною за об'ємом, щоб вона не загороджувала види на монумент і доступ до нього. Тому Ян вирішив заховати книгосховище під землею, а надземну частину, включаючи читальний зал на 180 місць, накрити ефектним скляним куполом. Наповнений світлом простір залу повинен створювати в учнів відчуття свободи і широти можливостей, що відкриваються. У північній частині купола розмістився відділ реставрації площею 6 000 метрів квадратних.
 Конструкція куполу створена зі сталевих трубок діаметром 15,2 см, які утворюють решітку. У нижньому ярусі скло абсолютно прозоре, що дозволяє милуватися навколишнім видом, а всі інші панелі до 50% прозорі і відображають до 73% сонячного тепла, що скорочує витрати на охолоджування приміщення. Опори приховують в собі системи опалювання та вентиляції. Але справжнє диво інженерії приховане від очей публіки під землею. Тут, на п'яти поверхах обладнано сучасне сховище на 3,5 млн. книг. Кожен екземпляр книги забезпечений штрих кодом, що містить всю інформацію про видання. Відвідувачі роблять замовлення через комп'ютер, і електронний «бібліотекар» передає інформацію в підземне сховище, звідки роботизована техніка доставляє фізичний екземпляр книги читачеві протягом декількох хвилин або виводить текст з оцифрованого видання на екран монітора. Asrs-система протягом багатьох років використовувалася в автомобільній промисловості, і, нарешті, цю технологію адаптували для роботи бібліотек. Все це стало можливим завдяки меценатам Джозефу і Ріки Мансуето, що пожертвували університету Чикаго 25 млн. доларів на розвиток бібліотеки.  

1 коментар:

  1. I fjor hadde jeg et forhold som jeg ikke kunne gi slipp på, men vi sto overfor slike enorme odds jeg aldri trodde jeg skulle høre fra denne personen igjen. Jeg bestilte at flere trylleformularer skulle kastes for meg av Dr Obodo's, jeg utførte også mitt eget tryllearbeid med kjærestenes retur og hindring av å fjerne tryllepakker fra Dr Obodo. Før han var ferdig med å utføre stavearbeidet, begynte kjæresten min å kontakte meg igjen, og det var utrolig siden det hadde gått måneder siden vi hadde kontaktet hverandre. Over tid har vi helbredet mye av de gamle sårene våre, og vi har nå et mye mer stabilt forhold enn jeg noen gang hadde sett for meg for et år siden. Trollformlene var effektive. Velsignelsene som har utspilt seg, er langt utover hva penger kan kjøpe. Tusen takk for at du jobber på mine vegne. Det gir fred i hjertet mitt, vel vitende om at jeg har tjenestene dine tilgjengelige for meg. Nå ham direkte @ templeofanswer@hotmail.co.uk eller celle: + 234-8155425481

    ВідповістиВидалити