понеділок, 25 жовтня 2021 р.

Безкоштовний ресурс з відео та дидактичними матеріалами

 


База ресурсів - це своєрідний бібліографічний покажчик з матеріалами до уроків, який полегшує щоденну роботу педагога - підготовку до занять. Тут містяться добірки ресурсів (відео, дидактичні матеріали, інструменти тощо) з різних джерел за класами, предметами й темами згідно чинних програм. Перегляд повністю безкоштовний. Готуючись до наступної теми, починайте з Бази ресурсів, бо тут багато чого є й ви заощаджуватимете свій час.

Переходьте за посиланням:  База ресурсів

(PS від адміністрації сайту: "Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені. База ресурсів як бібліографічний покажчик не несе відповідальності за зміст та дотримання авторського права на ресурсах.")

 

пʼятниця, 24 вересня 2021 р.

29 вересня відзначається День пам’яті жертв Бабиного Яру.

 «Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору»

Бабин Яр став місцем загибелі тисячі євреїв під час німецько-фашистської окупації Києва у 1941-1943 роках, за офіційними даними, у Бабиному Яру окупаційною владою було розстріляно близько 100 тис. чоловік, дві третини з яких становили євреї.  


Україна була 
першою 
державою  на 
пострадянському
просторіяка
включила 
питання історії
Голокосту до 
державних 
програм для
загальноосвітніх 
шкіл із 
всесвітньої історії та історії України.                                                          


вівторок, 15 червня 2021 р.

Батько космічної мрії Дніпра | Місто можливостей | Серія #4.

Мер Дніпра Борис Філатов оприлюднив четверту відеолекцію з циклу авторського проєкту про історію міста. Це відео готувалося ще до запуску корабля Ілона Маска, утім нині тема ще актуальніша. Тож, новий урок присвячено космічній мрії Дніпра та її творцеві – Михайлу Янгелю. Він був закритою постаттю закритого міста. Пліткували, що він – інженер-ракетник, викрадений з повоєнної Німеччини, хоча його предки належали до запорозьких козаків. Янгель керував розробкою відомої на весь світ ракети «Сатана», брав участь у місячних перегонах зі США, а у вільний час вболівав за улюблених футболістів «Дніпра». Чому Янгель десять років жив у готельних номерах, ким була людина, невладна його авторитету, та хто нині може продовжити його справу. Дивіться – буде цікаво не лише дітям, а й дорослим.

середа, 12 травня 2021 р.

Віртуальна виставка методичних матеріалів викладачів коледжу.

 Викладачі Бовкунова І. Є., Шульга Т. Б.: 





Віртуальна виставка методичних матеріалів викладачів коледжу.

 Викладач Рєзник В. Л.:





Віртуальна виставка методичних матеріалів викладачів коледжу.

 Викладач Верхось О. І.:





Віртуальна виставка методичних матеріалів викладачів коледжу.

 Викладач Колесниченко Т. Є.:





вівторок, 11 травня 2021 р.

Віртуальна виставка методичних матеріалів викладачів коледжу.

Викладач Лахно Л. Г.:


Для детального ознайомлення звертайтеся до методичного кабінету коледжу.


Віртуальна виставка методичних матеріалів викладачів коледжу.


Для детального ознайомлення звертайтеся до методичного кабінету коледжу. 

Віртуальна виставка методичних матеріалів викладачів коледжу.

Для детального ознайомлення звертайтеся до методичного кабінету коледжу.

понеділок, 26 квітня 2021 р.

Великдень іде – свято в душі несе!

 


Український народ, споконвіку шанобливо з безмірною любов’ю готується до приходу весни, наповнюючи час Великого Посту та Пасхальний період особливою турботою про оновлення власної душі, а також окрасу родинної оселі, предметів побуту, святкового столу, різноманітних атрибутів, що супроводять і підкреслюють значущість Великодня.

 Цей день – день особливий. За народними спостереженнями і повір’ями, цього дня і сонце світить інакше – лагідно гріє. 

Про Великоднє свято в народі кажуть: «Не щодень Великдень», «Дороге яєчко к Великодню», «Де той у Бога Великдень, а він вже з крашанками», «Не к Різдву йде, а к Великодню»…


Нехай це величне свято наповнить ваші серця світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Бажаємо Вам радості, здоров’я, добробуту та благополуччя.


понеділок, 22 лютого 2021 р.

Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви

 

також Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day) — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.



Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності людини. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.



Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.